Pakalpojumi

Mēs apsolām Jums sniegt vislabāko augstas kvalitātes zobārstniecisko aprūpi un palīdzību!

Profilaktiskā zobu pārbaude

Aicinām pacientus uz regulāru zobu profilaktisko pārbaudi, jo laicīga iespējamo problēmu, kariesa konstatēšana un likvidēšana vēl tā sākumposmā ir labākais veids, lai izvairītos no sarežģītu zobārstniecības manipulāciju veikšanas un saglabātu veselus zobus.

Klīnikas zobārsti iesaka pacientiem profilaktisko zobu pārbaudi veikt vismaz reizi gadā, kas aizņem 15-20 minūtes laika. Zobu profilaktiska pārbaude pie zobārsta ietver zobu un smaganu vizuālo apskati, kā arī rentgena izmeklējumus.

Pacients tiek informēts par savu zobu un smaganu veselību un nepieciešamības gadījumā var tikt uzsākta zobu ārstēšana. Zobārsts regulāri seko līdzi sava pacienta zobu veselībai un nepieciešamības  gadījumā tiek sastādīts ārstēšanas plāns un uzsākta problēmu likvidēšana.

Kariesa profilakse
Kariesa profilakse ir viens no drošākajiem un efektīvākajiem veidiem, kas palīdz izvairīties no zobu un smaganu slimībām.
- Fisūru pārklāšana ar silantiem: pārklājam zobus ar īpašu pārklājumu, kas aizsargā pret kariesu;
- Zobu emaljas ārstēšanu ar Tiefenflourid, kas piesātina zobu emalju ar vitamīniem, kalciju un stimulē tās struktūras atjaunošanos.

Zobu un mutes dobuma higiēna

Klīnikā veicam profesionālu pilnu mutes dobuma un zobu higiēnu – profilaktiska zobārstniecības procedūra, kuru veic sertificēts zobu higiēnists, jo ikdienā zobu tīrīšana ne vienmēr spēj pilnībā notīrīt aplikumu, sevišķi no grūti aizsniedzamajām vietām (starp zobiem un pie smaganām). Laika gaitā sakrājušais aplikums pārvēršas zobakmenī un mājas apstākļos to nav iespējams likvidēt.

Ja Jums ir asiņojošas un sāpīgas smaganas, slikta elpa, dzeltenīgs vai brūns aplikums uz zobiem un mēles, kariess vai aizdomas par kariesu, tad Jums noteikti nepieciešama profesionāla pilna zobu un mutes dobuma higiēna.

Higiēnas procedūras laikā rūpīgi tiek noņemts zobakmens un mīkstais zobu aplikums, zobi tiek nopulēti ar profesionālām pastām un nepieciešamības gadījumā – ar  sodas strūklu (Air-Flow, kas rada balinošu efektu), kā arī zobi tiek pārklāti ar flora aplikāciju vai citiem zobus stiprinošiem līdzekļiem.

Ja pacientiem ir izteikts zobakmens, sākotnēji zobakmens tiek notīrīts ar ultraskaņas skeileri (mehānisks instruments, kas ar ultraskaņas vibrāciju noņem zobakmeni virs smaganu līmenī). Papildus katrs zobs tiek notīrīts ar speciāliem rokas instrumentu, jo tikai ar to iespējams piekļūt grūti aizsniedzamās vietās, zem smaganu un starpzobu rajonā. Bez rokas instrumenta izmantošanas mutes dobuma higiēna nav pilnīga. Tāpēc mūsu klīnikā zobu higiēnas procedūra aizņem 60 minūtes laika. Pēc zobakmens rūpīgas notīrīšanas, zobi tiek pulēti ar speciālu pastu, rūpīgi izdiegoti un, ja nepieciešams  – zobu starpas izpulētas ar sodas strūklu (Air-Flow).  Procedūras noslēgumā higiēnists uzklāj fluora pastu, lai atjaunotu zoba dabīgās aizsarg spējas. Mūsu higiēnisti sniegs Jums arī izglītojošu informāciju par pareizu mutes dobuma kopšanu – zobu pastas, zobu birstes, zobu diega un skalojamo līdzekļu izvēli, parādīs kā pareizi diegot zobus un tīrīt mēli, kā arī atbildēs uz Jūsu jautājumiem.

Iesakām!
Pacientiem iesakām 30 min pēc mutes dobuma higiēnas neēst, nedzert un neskalot muti, kā arī tajā dienā nelietot uzturā krāsainus ēdienus (piemēram, bietes) un dzērienus (piemēram, sarkanvīns).

Nevēlamas zobu baktērijas ir iemesls, ka pastiprinātu bojājas zobi un asiņo smaganas. Tāpēc pacientiem iesakām profesionālu pilnu zobu un mutes dobuma higiēnu veikt 2 reizes gadā – ik pēc 6 mēnešiem.

Pacientiem ar pastiprinātu zobakmens veidošanos tendenci, pacientiem ar dažādām neizņemamām zobu restaurācijām (implanti, tilti), smēķētājiem, cukura diabēta pacientiem un paradontozes pacientiem iesakām procedūru veikt biežāk kā reizi pusgadā.

Laba mutes dobuma higiēna un veselas smaganas nodrošina veselus zobus un skaistu smaidu!

Zobu labošana

Zobu labošana ir zobu caurumu labošanas procedūra, kurā zoba bojātā daļa tiek aizpildīta ar plombējamo materiālu, kas tiek piemērots katrai klīniskajai situācijai. Mēs izvēlamies maksimāli saudzējošas metodes, likvidējot tikai bojātos audus.

Zobu plombēšana ļauj pasargāt zobu no tālākas bojāšanās, atgriežot zobam funkcionalitāti un dabīgo formu, padarot to veselu. Mūsdienās biežāk pielietotais plombējamais materiāls ir kompozīts jeb baltā hēlija plomba, kurai piemīt ķīmiska sasaiste ar zoba audiem un augsta izturība. Mēs izvēlamies augstvērtīgus un dārgus materiālus, rūpējoties par pacientu veselību.

Mūsu ārsti ir iecienījuši plombējamos materiālus no tādiem ražotājiem kā GC, Heraeus Kulzer, Enamel HRi, kas garantē plombas kvalitāti un kalpošanas ilgumu, kā arī estētiku. Plombas krāsu ir iespējams pieskaņot jebkuram zobu tonim.

Šobrīd aizvien vairāk cilvēku pievēršas eko domāšanai un dzīvesveidam. Tādēļ, rūpējoties par pacientu nākotnes veselību, arī mēs izmantojam cilvēka organismam pēc iespējas saudzīgākus, biosaderīgus plombējamos (kompozītu) materiālus (t.sk., BPA free – bez Bisfenola-A un to atvasinājumiem).
Ja zobs zaudējis vairāk par 50% zobu audu, iesakām pacientiem izvēlēties onlejas vai kroņus.

Onleja ir zobu tehniskajā laboratorijā veidota porcelāna plomba, kas ir izturīga. Tai nepiemīt polimerizācijas saraušanās, kas ir biežs iemesls zoba lūzumam. Vairāk par onlejām lasīt sadaļā Protezēšana.

Endodontija


Zobu sakņu kanālu ārstēšana tiek lietota, ja kariesa dēļ ir cietuši tā mīkstie audi – nervi un asinsvadi, kas atrodas zoba kanālā. Endodontijas process tiek veikts, lai attīrītu zoba kanālus no baktērijām, likvidētu pulpas iekaisumu, zobs tiktu atjaunots un to nevajadzētu izraut. Pazīmes pulpas iekaisumam var būt sāpes uz temperatūras maiņu, asas sāpes miega laikā. Ja iekaisums netiek laicīgi novērsts, tad tas pāriet hroniskā stadijā – no zoba kanāliem uz žokļa kauliem. Tāpēc iesakām laicīgi pierakstīties pie sava zobārsta!
Mūsu klīnikas zobārsti veic zoba sakņu kanālu slimību diagnostiku, ārstēšanu un palīdz saglabāt pacienta zobu. Klīnika aprīkota ar endodontiskai ārstēšanai nepieciešamiem instrumentiem un materiāliem, kā arī rentgena iekārtu. Ja nepieciešama padziļināta rentgenoloģiska izmeklēšana (2 vai 3-dimensiju datortomogrāfija), klīnika sniedz nosūtījumu uz Stomatoloģijas institūta rentgenoloģijas nodaļu, kur pacientam tiek iedots (uz rokas) disks, kuru nolasa, izvērtē un nosaka ārstēšanu jau mūsu zobārsti SANDENT klīnikā, tālāk mūsu klīnikā tiek veikts pilns ārstēšanās process.
Mūsu zobārsti regulāri papildina savas zināšanas semināros un konferencēs, un ārstēšana tiek veikta atbilstoši Eiropas zobārstniecības asociāciju vadlīnijām. Mēs sniedzam pacientiem pilnu informāciju par ārstēšanās gaitu un izmaksām.
Endodontija bieži vien ir divu vai pat vairāku seansu ārstēšanas process. Ārstēšanas ilgums un procedūras sarežģītība ir atkarīga no zoba kanālu skaita, zoba anatomijas un iekaisuma izplatības. Pateicoties mūsdienu modernām tehnoloģijām un zobārstu prasmēm, endodontiska ārstēšana ir vienīgā iespēja, lai zobu glābtu.
Aktuāls sakņu kanālu ārstēšanas un pārārstēšanas iemesls ir arī zobu sagatavošana protezēšanai.

Ķirurģija


Mūsu ārsti veic pacientu ar iekaisuma procesu ārstēšanu, ķirurģiskas manipulācijas un zobu ekstrakciju tik komfortabli, cik vien iespējams. Klīnikā sarežģītas ķirurģijas manipulācijas veic augsti kvalificēti speciālisti un ķirurgi, kuri nepieciešamības gadījumā tiek pieaicināti pie konkrētas manipulācijas veikšanas:
- sarežģītas zobu ekstrakcijas (t.sk., gudrības zobu ekstrakcijas);
- zobu sakņu galu ķirurģiju;
- trūkstošo zobu aizvietošanu ar implantiem;
- komplicētas ķirurģiskas manipulācijas;
- mutes dobuma cistu likvidāciju
- citas komplicētas ķirurģiskas manipulācijas.
Mūsu ārstu komanda ir orientēta uz izcilu rezultātu un augstu kvalitāti, tāpēc izvēlamies sadarboties ar Latvijā labākajiem mutes, sejas un žokļu speciālistiem, kuri regulāri piedalās dažādās starptautiskās un Latvijas zinātniskajās konferencēs, klīniskajos kursos un semināros.
Klīnika aprīkota ar mūsdienīgām tehnoloģijām. Ārsti savā darbā pielieto mūsdienu metodes, ko augsti novērtē mūsu klīnikas pacienti. Piemēram, pēc zobu raušanas, lai atjaunotos žokļa kauls, notiktu ātra un veiksmīga dzīšana ārsti izmanto PRF aparāts – jaunākā audu atjaunošanas sistēma, kas ir jaunums pasaulē un tiek izmantota mūsdienu zobārstniecībā to unikālo īpašību un audu reģenerācijas spēju dēļ.

Implantoloģija


Zoba implants ir mūsdienīgs veids, kā aizstāt vienu trūkstošo zobu, vairākus zobus, zobu grupu un arī pie totāla zobu trūkuma – uz implantiem balstītu protēzi. Implants ir zoba saknes aizvietotājs, kas izgatavots no īpaši izturīga, viegla un bioloģiski saderīga materiāla (titāna, cirkonija vai to sakausējuma). Implants vizuāli atgādina nelielu skrūvīti, kuru ķirurģiski ievieto žokļa kaulā, uz kura pēc laika (kad implants ieaudzis) tiek piestiprināts mākslīgais zoba kronītis. Zobu implants funkcionāli un vizuāli atgādina dabisku zobu. Implantētu zobu no īsta zoba pacients vai līdzcilvēki nevarēs atšķirt, būs iegūts maksimāli estētisks rezultāts.
Implanta ievietošanas procedūra (implantācija) ir pacientam ātra un nesāpīga. Procedūra tiek veikta vietējā anestēzijā un tā ilgst 30-60 minūtes. Implanta ievietošanas procedūra ir tik saudzīga, ka to iespējams veikt jebkurā vecumā.
Procedūru klīnikā veic sertificēts implantologs, zobārsts – ķirurgs.
Sandent klīnika piedāvā trūkstošo zobu aizvietošanu ar zobu implantātiem, izvēloties pasaules vadošo ražotāju uzticamus implantus ar visaugstākiem veiksmes rādītājiem: Straumann (Šveice) un ETK (Francija).
Implanti ieaug 98% gadījumu un var nevainojami kalpot visu mūžu (priekšnosacījums tam ir regulāras apskates un higiēna pie zobārsta). Būtiski ir saprast, ka maksimāli labam un ilglaicīgam rezultātam ir zaudētā zoba vai vairāku zobu aizstāšanu ar zobu implantiem neatlikt uz vēlāku laiku, bet ārstēšanu uzsākt pēc iespējas ātrāk! Tam ir vairāki iemesli: nesaņemot ierasto slodzi, žokļa kauls zaudētā zoba vietā sāk izzust, blakus esošie zobi sasvērsies uz zaudētā zoba tukšo vietu, starp zobiem izveidosies neglīta sprauga un izmainīsies sakodiens. Blakusefekti var būt galvas sāpes, smaida un pat sejas formas izmaiņas, ātrākas novecošanās pazīmes, apgrūtināta zobu tīrīšana, apgrūtināta ēšana un nevajadzīgs diskomforts.
Zobu implantiem ilgtermiņā ir vairāk priekšrocību, salīdzinot ar alternatīvām, tradicionālām zobu aizstāšanas metodēm: tiltveida zobu protēzi (“tiltiņš” – mākslīgā zobu kronīšu savienojums, kas tiek uzlikts uz blakus esošiem zobiem) un izņemamām platēm (klasisks risinājums pie vairāku vai visu zobu zaudēšanas). Zobu implanti fizioloģiski daudz piemērotāki cilvēka dabīgajai mutes dobuma struktūrai, ļaujot saglabāt dabīgajiem zobiem piemītošo estētisko izskatu un funkcionalitāti. Tomēr ārsti katru pacienta zobu un mutes situāciju izvērtē individuāli un pacientam tiek piedāvāts viņam tieši labākais risinājums.
Zobu implantu priekšrocības:
- nav jāslīpē blakus esošie zobi, veselo zobu aizsarg emalja netiek bojāta, netiek samazināta zobu izturība un zobi netiek vājināti;
- pastāvīgs risinājums (aizstāj vairākus pagaidu risinājumus, kas ietaupa finanses);
- dabiski noslogo žokļa kaulu (kā īstie zobi), nerodas kaula atrofija;
- neslogo blakus esošos zobus, nerodas pārāk liela slodze uz balsta zobiem (uz implantiem balstīts tilts);
- uz divām titāna skrūvēm iespējams balstīt līdz pat četriem zobiem (uz implantiem balstīts tilts);
- vizuāli maksimāli estētisks risinājums
- ērta kopšana, zobu tīrīšana un diegošana;
- nav diskomforts ēdot, runājot, smaidot;
- neuzkrājas ēdiena atliekas;
- nepalielinās risks saslimt ar zobu slimībām, kariesu;
- nerodas gļotādu iekaisumi; 
- sajūtās kā savs, īstais zobs;
- neizņemama restaurācija = nav svešķermeņa sajūta mutē;
- vieglāk un kvalitatīvāk iespējams atjaunot vairākus zobus;
- pasaulē progresīvākais zaudēto zobu atjaunošanas veids.
Situācijās pie totāla zobu trūkuma progresīvāka alternatīva ir uz diviem vai četriem implantiem balstīta izņemama protēze, kas nodrošina fiksāciju un protēzes stabilitāti. Protēze ir tik stabila, ka var justies droši,  ikdienā nav jālieto protēžu līme, kā arī to ir ļoti ērti, viegli izņemt un ievietot atpakaļ. Uz implantiem balstīta restaurācija neradīs gļotādas iekaisumus, jo protēze balstās uz implantiem nevis uz gļotādas. Ar klasiskajām izņemamām platēm ir grūti sakošļāt cietu ēdienu, bet uz implantiem balstītu protēze neradīs nedz ēdiena košļāšanas diskomfortu, nedz arī psiholoģiskus diskomfortu.
Zoba implanta sistēmas sastāvdaļas
Zoba implantam ir vairākas sastāvdaļas, kuru formu un lielumu zobārsts īpaši piemeklē katram pacientam atbilstoši viņa žokļa kaulu, smaganu struktūrai, kā arī atbilstoši tam, kāda tipa zobu paredzēts aizstāt – priekšējo zobu, acu zobu, lielo, mazo dzerokli jeb sānu zobu.
Titāna skrūve, kas tiek ieskrūvēta žokļa kaulā.
Skrūve atbilstoši pacienta žokļa kaula struktūrai ir noteikta garuma, platuma, ar noteiktu vītņu skaitu un dziļumu. No ārpuses šī titāna skrūve ir speciāli apstrādāta, lai palielinātu saskares virsmu ar kaulu un tādējādi nodrošinātu zoba implanta saaugšanu ar kaulu (osseointegrācija). Šī procesa rezultātā tiek iegūts analogs zoba saknei, lai varētu veikt turpmāko zoba kroņa atjaunošanu.
Smaganu formētājs.
Noteiktas formas titāna skrūve, kas uz laiku tiek ievietota zoba implantā virs smaganu līmeņa ar mērķi izveidot estētisku smaganas formu ap zoba implantu tāpat kā ap dabīgajiem zobiem.
Abatments.
Zoba stumbriņa analogs. Pēc smaganu formētāja izņemšanas, abatments tiek ievietots un nostiprināts zoba implantā. Atkarībā no pacienta izvēles tiek ievietots metāliskais abatments vai cirkonija abatments. Metāliskā abatmenta priekšrocība ir salīdzinoši zemāka cena. Tas ir piemērots pacientiem ar biezu smaganu vai tajos gadījumos, ja zoba implantācija notiek mutes dobuma dziļumā. Savukārt, cirkonija abatments ir dārgāks, taču estētiskāks risinājums, ja tiek veikta priekšzobu implantācija, jo cirkonija abatments nespīd cauri plānai smaganai. Tas tiek lietots arī gadījumos, kad pacients plāno izmantot cirkonija zoba kroni.
Zoba kronis.
Atkarībā no pacienta izvēles tiek izgatavots metālkeramikas vai cirkonija kronis, kas tiek izvietots un nostiprināts uz abatmenta. Pēc izskata un funkcionalitātes zoba kronis ir identisks dabīgajam zobam.

Zobu implantācijas process

Zoba implantācijas process sastāv no diviem pamata posmiem. Pirmajā, ķirurģiskajā posmā, tiek veikta zoba implanta ievietošanas operācija un zoba implanta iedzīvināšana žokļa kaulā, kā arī smaganas noformēšana ap topošo zobu. Otrajā, protezēšanas posmā, tiek ņemts zobu nospiedums un izgatavots kronis. Zobu implantācijas procedūra notiek sterilos apstākļos zobārsta kabinetā, izmantojot vietējo anestēziju.

Zobu protezēšana

Mūsu ārsti ir specializējušies zobu protezēšanā. Zobu protezēšana palīdz gan funkcionāli, gan estētiski atjaunot zaudētu zobu vai tā daļu. Piedāvājam neizņemamās protēzes, izņemamās protēzes un protezēšanu uz implantiem.

Zobu estētika

Mēs varam palīdzēt Jums izskatīties labi un uzlabot Jūsu smaidu. Piedāvājam pārklājumus, presētā porcelāna pārklājumus, plāksnītes (venīrus).

Zobu balināšana

Mēs varam palīdzēt Jums izskatīties labi un uzlabot Jūsu smaidu. Piedāvājam zobu balināšanu mājas apstākļos un balināšanu klīnikā ar Philips ZOOM!.

Bērnu zobārstniecība

Mums ir svarīga savu pacientu bērnu zobiņu veselību. Īpaša vērība ir jāpievērš bērna zobu higiēnai. Mazajiem pacientiem ir nepieciešama īpaša pieeja, tāpēc sadarbojamies ar bērna vecākiem, lai zobārsta apmeklējums būtu kā piedzīvojums. 
Mūsu klīnikā bērniem līdz 18 gadu vecumam zobārstniecības pakalpojumi bez maksas!

Kapes zobu aizsardzībai

Mēs rūpējamies par zobu griezējiem, piedāvājot nakts silikona kapes, kas izgatavotas individuāli pacientam. Zobu griešana ir aizvien izplatītāka problēma, kā sekas ir neatgriezenisks zobu nodilums. Sportistiem piedāvājam individuālas aizsargkapes.

PRF

PRF (A-PRF un I-PRF) – asins plazmas aparāts, ko izmantojam zobārstniecībā, traumatoloģijā un sejas ādas uzlabošanā. Šis process nodrošina ilgtermiņa audu atjaunošanos un ādas reģenerēšanu bez blakus parādībām