Klīnikā veicam profesionālu pilnu mutes dobuma un zobu higiēnu – profilaktiska zobārstniecības procedūra, kuru veic sertificēts zobu higiēnists, jo ikdienā zobu tīrīšana ne vienmēr spēj pilnībā notīrīt aplikumu, sevišķi no grūti aizsniedzamajām vietām (starp zobiem un pie smaganām). Laika gaitā sakrājušais aplikums pārvēršas zobakmenī un mājas apstākļos to nav iespējams likvidēt.
Ja Jums ir asiņojošas un sāpīgas smaganas, slikta elpa, dzeltenīgs vai brūns aplikums uz zobiem un mēles, kariess vai aizdomas par kariesu, tad Jums noteikti nepieciešama profesionāla pilna zobu un mutes dobuma higiēna.
Higiēnas procedūras laikā rūpīgi tiek noņemts zobakmens un mīkstais zobu aplikums, zobi tiek nopulēti ar profesionālām pastām un nepieciešamības gadījumā – ar sodas strūklu (Air-Flow, kas rada balinošu efektu), kā arī zobi tiek pārklāti ar flora aplikāciju vai citiem zobus stiprinošiem līdzekļiem.
Ja pacientiem ir izteikts zobakmens, sākotnēji zobakmens tiek notīrīts ar ultraskaņas skeileri (mehānisks instruments, kas ar ultraskaņas vibrāciju noņem zobakmeni virs smaganu līmenī). Papildus katrs zobs tiek notīrīts ar speciāliem rokas instrumentu, jo tikai ar to iespējams piekļūt grūti aizsniedzamās vietās, zem smaganu un starpzobu rajonā. Bez rokas instrumenta izmantošanas mutes dobuma higiēna nav pilnīga. Tāpēc mūsu klīnikā zobu higiēnas procedūra aizņem 60 minūtes laika. Pēc zobakmens rūpīgas notīrīšanas, zobi tiek pulēti ar speciālu pastu, rūpīgi izdiegoti un, ja nepieciešams – zobu starpas izpulētas ar sodas strūklu (Air-Flow). Procedūras noslēgumā higiēnists uzklāj fluora pastu, lai atjaunotu zoba dabīgās aizsarg spējas. Mūsu higiēnisti sniegs Jums arī izglītojošu informāciju par pareizu mutes dobuma kopšanu – zobu pastas, zobu birstes, zobu diega un skalojamo līdzekļu izvēli, parādīs kā pareizi diegot zobus un tīrīt mēli, kā arī atbildēs uz Jūsu jautājumiem.
Iesakām!
Pacientiem iesakām 30 min pēc mutes dobuma higiēnas neēst, nedzert un neskalot muti, kā arī tajā dienā nelietot uzturā krāsainus ēdienus (piemēram, bietes) un dzērienus (piemēram, sarkanvīns).
Nevēlamas zobu baktērijas ir iemesls, ka pastiprinātu bojājas zobi un asiņo smaganas. Tāpēc pacientiem iesakām profesionālu pilnu zobu un mutes dobuma higiēnu veikt 2 reizes gadā – ik pēc 6 mēnešiem.
Pacientiem ar pastiprinātu zobakmens veidošanos tendenci, pacientiem ar dažādām neizņemamām zobu restaurācijām (implanti, tilti), smēķētājiem, cukura diabēta pacientiem un paradontozes pacientiem iesakām procedūru veikt biežāk kā reizi pusgadā.
Laba mutes dobuma higiēna un veselas smaganas nodrošina veselus zobus un skaistu smaidu!